تاریخچه شرکت صنعتی روستا

ghalebani

مهندس علی قلعه بانی

گروه صنعتی روستا در سال ۱۳۵۸ تاسیس و فعالیت خود را با توجه به نیاز منطقه در زمينه تولید لوازم خانگي( شامل پكيج گازسوز ، آبگرمكن نفتي و گاز سوز ، اجاق گاز و …) آغاز نمود. كه مفتخر به اخذ گواهينامه استاندارد محصولات و كسب مقام برتر كيفيت در سه سال پياپي (۱۳۶۶و ۶۷ و۶۸) و دريافت گواهينامه و پروانه تحقيق و توسعه گردید. در سال ۱۳۷۴شرکت با توجه به تجربه و تخصص خود و همچنین نیاز بازار و خودروسازان داخلی جهت خودکفایی قطعات خودرو همكاري خود را با شرکت ایران خودرو آغاز نمود.

همكاري با ایران خودرو  با ساخت یک نوع از پالت فلزی آغاز و نهایتا طراحی و ساخت انواع پالت حمل قطعات و استند های حمل بدنه خودرو در دستور کار شرکت قرار گرفت. شايان ذكر است این شرکت به عنوان یکی از  اولین شرکت های منتخب گروه ایران خودرو برای برون سپاری قالبهای بدنه پیکان قرار گرفت. در سال ۱۳۷۷ به عنوان تنها تولید کننده مجموعه باك فلزی کلیه نیاز ایران خودرو به تامین این قطعه را عهده دار شد. با توجه به این امر شرکت موفق به اخذ گواینامه ایمنی جهت تولید این نوع محصولات گردید. در سال ۱۳۸۳ در راستای توسعه افزایش حجم تولیدات، تنوع محصولات، افزايش ظرفيت پرسكاري و محصولات مونتاژی، اقدام به تاسیس شرکت سپهركارآمدان به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه نمود.

گروه صنعتی روستا از سال 1390 در راستای استراتژی توسعه همکاری با خودروسازان داخلی  و آغاز همکاری با خودروسازان خارجی اقدام به نوسازی و به روزآوری تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری نموده است. از جمله اقدامات صورت گرفته می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

– ایجاد واحد طراحی و ساخت قالبهای فلزی بدنه خودرو با قابلیت طراحی انواع قالب در سایزهای مختلف، پنل گیج و فیکسچرهای کنترلی و انواع جیک های مونتاژی.

– راه اندازی واحد ماشینکاری و ساخت با تجهیز به انواع ماشین آلات ساخت من جمله فرزهای دروازه ایCNC ، تراش، وایر و … که قابلیت ماشین کاری انواع قالب در سایز مختلف را دارند.

– تجهیز واحد ساخت به دستگاه برش/ جوش لیزر سه بعدی جهت تسریع در امر نمونه سازی قطعات برشکاری و همچنین توانایی ارائه خدمات جوش تیلور بلنک (TWB) .

-تجهیز واحد آزمایشگاه به دستگاه اندازه گیری سه بعدی (CMM) حهت اندازه گیری ابعادی قطعات، ارائه خدمات کالیبراسیون و استفاده از روش های مهندسی معکوس جهت شبیه سازی قطعات جدید می باشد.

– تجهیز سالنهای پرس کاری و جوش به انواع رباط جهت ارتقا کمی و کیفی و کاهش خطرات ایمنی که در این راستا بیش از 50دستگاه رباط با 6 درجه آزادی خریداری شده و در خطوط تولید نصب شده اند.